Kombi  Montajı

Kombi montajı, ev ve ya ofislerin ısınmasını sağlamak ve bu sıcaklığı yönetmeyi sağlayan kombilerin, uygun bir ortam seçilerek güvenli bir şekilde montelenmesinin yapılma işlemidir. Vana, boru ve baca borusu gibi malzemelerin de doğru bir şekilde yerleştirilmesi işlemlerini de kapsayan kombi montajını, alanında uzman kişilerin yapması gerekmektedir.

Profesyonel Danışma Hattı

Kombinin konumlandırılacağı yer de, mekanın projesine uygun olarak seçilmelidir. Dış mekanda kullanılacak kombilerin ise, donma olasılığı düşünülüp, bu kapsamda çeşitli izolasyon malzemelerinin kullanılması gerekmektedir. Eğer ısı yalıtım malzemesi kullanılmadan kombi montajı yapılırsa, kombi donabilir. Bu olumsuz durum karşısında ise ısı verilemeyeceğinden dolayı yaşam kaliteniz düşecektir. Kombi uzmanlarımız bu konuda bilgi sahibi oldukları için titiz bir çalışma yürütüp, kombinizin montajını gerçekleştireceklerdir. PAK Tesisat alanında uzman kadrosu ile, siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için yanınızda.

Kombi Montajında Dikkatli Olunması Gereken Noktalar

Kombini montajı kapalı bir ortama yapılacaksa gaz kaçak dedektörünün olması şarttır.  Ayrıca ortama yeterli miktarda oksijen girmesi için ventilasyon(hava menfezi) olması ve açık konumda olması gerekir. Kombiyi doğrudan elektriğe bağlamak yerine regülatör (voltaj düzenleyici)  kullanmak voltajdan (yüksek, düşük voltaj) doğacak sorunların önüne geçecektir. Kombilerin montajı, binaların ortak kullanım alanlarına (aydınlık, merdivenler ve koridorlara) yapılmamalıdır. Kombinin montajı yapılırken elektrik şalteri kombinin altında değil, kombinin yanında konumlandırılmalıdır. Kombinin bulunduğu ortamda patlayıcı ve yanıcı maddelerin olmaması gerekir.

Kafanıza Takılan Tüm Soruları Tesisat Uzmanlarımıza Sorun : 0312 911 9 725

kombi montajı