Ankara Petek Temizleme

Ankara Petek temizleme : Kalorifer petekleri kapalı sistem olmalarına rağmen su içerisinde bulunan kireç ya da korozyona uğramış metal parçaları gibi sebepler ile belli aralıklarla tıkanır ve yine belli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Bu temizliğin her yıl düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Petekler içinde bulunan yağ, kir ve çamur gibi çeşitli birikintiler, kaliteli bir ısı verme işlemine olanak vermemektedir. Bundan dolayı da petekler içerisinde bulunan sıcak suyun sirkülasyonu kaliteli bir şekilde sağlanamamaktadır. Ayrıca bu sıcak su akımının düzgün yapılması için, peteklerin havasının da alınması gerekmektedir. Petekler, kalorifer tesisatının temizliği yapıldıktan sonra daha hızlı ısı verecektir. Hemen arayın Pak Tesisat olarak Ankara petek temizleme ekibimizi adresinize gönderelim. Sevdiklerinizle sıcacık yuvanızın tadını çıkarın..

Profesyonel Danışma Hattı

ankara petek temizleme

Her mekanik cihazın olduğu gibi kalorifer ya da petek tesisatınızın da düzenli olarak bakıma girmesi gereken bir periyod vardır. Temizliği düzenli olarak yapılmayan petekler fazla enerji tüketeceğinden dolayı, kişileri maddi açıdan da olumsuz etkileyecek bir durum oluşturmaktadır. Daha kaliteli bir ısınma için yılda bir kere mutlaka peteklerin temizliğinin yapılması gerekmektedir. Yağ bakımı aksatılan araçlarda nasıl birçok probleme davetiye çıkartılıyorsa, bakımı aksatılan petekler ve kombiler, zaman içinde size daha büyük bir problem olarak geri dönecektir. Hem verimliliği azalacak hemde türlü mekanik sorunlara davetiye çıkaracaktır. PAK Tesisat olarak petek temizleme ekibimiz sadece bir telefon kadar uzağınızdadır.

Kafanıza Takılan Tüm Soruları Tesisat Uzmanlarımıza Sorun : 0312 911 9 725

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

1. Müşterilerimizin ev ya da işyerlerine gittiğimizde öncelikle tesisat, vanalar, kombi ve petekler gözden geçirilir. Kaçak veya tamir gerektiren durum varsa işlem yapılır.
2. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra petek temizleme makinenin tesisata monte edilmesi için gerekli mekan belirlenir. Genellikle banyo, mutfak ya da balkonda bulunan collector, radyatör veya havlupan sökülür.
3. Petek temizleme işleminde asla ve asla bulunulan mekan kirletilmez.

4. Sistemin boşaltım noktası için  klozet veya tuvalet gibi yerler tercih edilir. 6-12 metre uzunluğunda gider hortumlarımız mevcuttur.
5. Petek temizleme işlemi 2 aşamadan oluşur:
1) İlk aşamada peteklerin ve tesisatların üst boru sistemleri temizlenir.
2) İkinci aşamada ise tesisat borularının alt kısımları temizlenir.

6. Petek temizlemenin püf noktası şudur; Kombi petek tesisatında kir, çamur, çeper olur. Buna nazaran radyatör peteklerinde pek fazla kir olmaz. Bu yüzden petek tesisatına çift yıkama çok önemlidir.
7. Sağlıklı bir petek temizleme işleminde uygun makine ve teçhizat seçimi büyük önem arz eder. Basınç değeri 2 bar ’dan yüksek olan bir petek temizleme makinesinin kombiye zarar verme olasılığı fazladır. Bu hususta tesisatınızın zarar görmemesi için en uygun petek temizleme makineleri ve ekipmanları ile hizmet veriyoruz.
8. Temizliğin tamamlanması genellikle 1–2 saat arası sürmektedir.

Hemen arayın Ankara petek temizleme ekibimizi yönlendirelim. PAK Tesisat. Profesyonel Hizmet, Uzman Kadro.

ankara petek temizleme